PUNX23 byla původně šablona, kterou jsme někdy po roce 1999 vyřezali do kusu plechu a následně s ní zdobili kde co na cestách Cirkusu Alien po Evropě (tohle spojení slova s číslem pro nás znamenalo fúzi dvou kontrakulturních proudů, v nichž jsme se cítili doma: anarchopunkové komunity a freetekno nomádství).
Několik let před tím jsme začali experimentovat se sítotiskem a ve více či méně pirátských podmínkách tiskli trika, nášivky, samolepky. Hlavně pro vlastní potřebu, občas se něco prodalo. Sítotiskový karusel jsme naložili do obytného náklaďáku a vozili ho po mejdanech a festivalech, přičemž se tiskly většinou motivy z plakátů a letáků CA, různé subversivní náměty a především primitivisticky neotesaná PUNX23 grafika.
Kolem roku 2003 jsme původně dobytčí chlívek na cirkusáckém statku přestavěli na tiskařskou dílnu a pomalu se odchylovali od čistě subkulturní techno grafiky směrem k angažovanému až přiznaně propagandistickému projevu. Hlavní roli při tvorbě hrála ironická kritika a dadaistický přístup, jenž ovšem takřka vždy reagoval na konkrétní situace a události. Následující rok jsme se do práce pustili naplno na jednom barcelonském squatu, kde jsme zřídili tiskárnu, kterou jsme beze zbytku využili. Po nocích jsme v ulicích Poblenou lepili plakáty a tiskli sítem po zdech. První tiskařské pokusy určily, co bude dál, takže jsme brzy v Praze otevřeli vlastní dílnu, v níž jsme dodnes. Od té doby tiskneme nejrůznější „hluboká“ sdělení, ale i čistě „povrchní“ designové záležitosti pomocí písmen i kreseb na kdejaký materiál od textilu přes papír až třeba po gramofonové desky. Jedna z našich činností spočívá v potisku látek, z nichž se následné šije nepřeberné množství věcí od potahů na křesla až po penál na tužky nebo obaly na notebook. Byli to naši nejbližší přátelé, kteří si oblíbili unikátní věci každodenní potřeby ozvláštněné sítotiskem naší dílny, a byli to také oni, kteří první přišli s myšlenkou, že bychom se tím, co umíme a co nás baví, mohli i živit a přitom neabdikovat na emancipační postoj, jenž nám byl vždy vlastní.
Nadále tedy pokračujeme s tištěním vlastních fanzinů (SUCK MY DIY), samolepek, triček atd, přičemž se držíme našeho původního přesvědčení, které se ve společnosti pozdního kapitalismu projevuje hlavně odporem vůči jakýmkoliv formám xenofobie, rasismu, šovinismu, ale také kultu peněz a úspěchu. Navštěvujeme DIY festivaly malých nakladatelských kolektivů, sítotisku, grafiky a komiksu po celé Evropě. Naší grafikou podporujeme skupiny jako je třeba Iniciativa Ne rasismu nebo Kuchařky bez domova, ale i obdobné zahraniční kolektivy. Tyto webové stránky vznikly proto, aby se kdokoliv mohl seznámit s naší dosavadní tvorbou.